Skip to main content

WZC Futsal komt van een koude douche thuis

vv Heerde 1 – WZC Futsal 1: 4-4

Maandagavond stond voor WZC Futsal 1 de allereerste gemeentederby op het programma. De verwachtingen liepen vooraf nogal uiteen. Het ene kamp dacht dat de Padden door hun goede vorm wel ‘eventjes’ zouden winnen, terwijl het andere kamp vooral keek naar de laatste resultaten van Heerde en al tevreden zou zijn met een goed resultaat in het hol van de leeuw.

De vraag was vooral wat voor derby het zou worden. Een vijandige wedstrijd vol gedoe, of juist een sportieve strijd waarin passie en alles geven samengaan met respect voor elkaar en het spelletje? Gelukkig werd het dat laatste: fel waar het moest, maar sportief zoals een derby hoort te zijn.

De poll van Futsal 1 barstte zoals gewoonlijk weer uit zijn voegen, waarna tien namen op het wedstrijdformulier werden gezet. Bos begon op doel, met Tessemaker, W. Rorije, Burgmeijer en Van Dijk voor zich. De tactische wissels Nitrauw, Ten Pas, Steenge, Nijland en Smit namen plaats op de bank.

Vanaf de aftrap liet Heerde zien dat het niet alleen voor de gezelligheid op het veld stond. De thuisploeg begon vol overtuiging en zette WZC direct onder druk. Daar moesten de Padden duidelijk even aan wennen. Na enkele mogelijkheden aan beide kanten was het Heerde dat de score opende. Bos had nog een antwoord op de eerste inzet, maar moest zich bij de rebound gewonnen geven. De bal werd hoog tegen de touwen geschoten: 1-0.

WZC kreeg kort daarna een goede mogelijkheid. Uit een hoekschop van Van Dijk kwam de bal bij Tessemaker terecht, maar die kon hem net niet binnenwerken. De Padden begonnen steeds meer druk te zetten en vonden uiteindelijk ook de gelijkmaker. Nijland haalde uit, waarna zijn schot via het been van een verdediger van richting veranderde. Met precies de juiste curve verdween de bal over het grabbelende handje van doelman Berghorst in het doel: 1-1.

WZC leek daarmee de controle over te nemen, maar schijn bedroog. Heerde gaf opnieuw gas en kwam na een goede aanval weer op voorsprong. De spits werd ingespeeld, liet de bal slim vallen en de inkomende speler rondde perfect af: 2-1.

De wedstrijd golfde vervolgens op en neer, waarbij WZC in deze fase de betere kansen kreeg. Smit probeerde het eerst met een schot dat naast het doel verdween. Niet veel later onderschepte Ten Pas de bal en vond hij opnieuw Smit, maar ditmaal bracht Berghorst redding.

Bij de volgende mogelijkheid had de doelman geen antwoord. Nitrauw was wat aan het pielen met de bal, die uiteindelijk min of meer toevallig voor de voeten van Smit belandde. Die haalde direct de slof eroverheen en schoot de 2-2 binnen. Hoe de bal er komt, maakt op zo’n moment weinig uit. Hij telt gewoon.

WZC kreeg daarna zelfs kansen om met een voorsprong te gaan rusten. Rorije verscheen in scoringspositie, maar zag zijn inzet gekeerd worden. Vanuit de omschakeling vond Nijland vervolgens Ten Pas, die op de paal mikte. Ook Van Dijk probeerde het nog toen Heerde de bal niet goed weg kreeg, maar zijn inzet belandde recht bij de keeper. Zo gingen beide ploegen met een 2-2 stand de kleedkamer in.

Na rust gingen beide teams direct weer volle bak verder. Heerde kreeg de eerste grote mogelijkheid, maar zag een inzet op de paal belanden. Aan de andere kant speelde WZC een veelbelovende omschakeling niet goed uit en werd een hoekschop bijna het doel in gerommeld.

Ten Pas trok vervolgens opnieuw langs de lijn naar voren en schoot voor de tweede keer deze avond op de paal. Het leek er inmiddels op dat hij een persoonlijk conflict met het aluminium had.

Heerde zocht daarna weer de aanval, maar die eindigde in de handen van Bos. De doelman dacht snel en gooide de bal ver naar voren richting Smit. Diens inzet werd door Berghorst aangeraakt en belandde vervolgens op de lat. Beide ploegen werkten daarmee keurig mee aan een grondige inspectie van het volledige doelkader.

Even later viel de treffer alsnog voor WZC. Smit vond Burgmeijer met een hakje, maar die liep zich vast in de verdediging. De bal kwam uiteindelijk bij Tessemaker terecht, die van afstand hard uithaalde. Via de keeper verdween de bal in het doel: 2-3.

WZC voelde dat er meer in zat en drukte door. Rorije speelde Tessemaker aan en die rondde beheerst af: 2-4. Met een voorsprong van twee doelpunten leken de Padden de eerste gemeentederby naar zich toe te trekken.

Heerde dacht daar duidelijk anders over. Vrijwel direct na de aftrap zette de thuisploeg een goede aanval op en werd de aansluitingstreffer binnengeschoten: 3-4.

Vanaf dat moment voerde Heerde de druk steeds verder op. WZC bleef loeren op de omschakeling en kreeg nog een mogelijkheid toen Bos een lange bal richting Smit verstuurde. Die schoot uit de draai op doel, maar Berghorst stond opnieuw in de weg.

De Padden kregen steeds meer moeite om onder de druk uit te komen. Na onnodig balverlies ging het uiteindelijk mis. Heerde strafte de fout keihard af en bracht de stand weer in evenwicht: 4-4.

In de slotfase moest WZC alle zeilen bijzetten om niet alsnog met lege handen naar huis te gaan. Heerde kreeg meerdere schietkansen, maar Bos redde zijn ploeg een aantal keren uitstekend en hield de stand gelijk. Aan de andere kant kreeg WZC nog één mogelijkheid om de overwinning alsnog binnen te slepen. Bos bereikte Tessemaker met een verre uitgooi, maar zijn kopbal verdween naast het doel.

Na een sportieve derby voelde de 4-4 na een 2-4 voorsprong als een koude douche. Die kregen de Padden in de Faberhal ook letterlijk. Gelukkig boden een biertje in de kleedkamer, gezellig napraten met vv Heerde in de kantine en een tussenstop bij de Mac de nodige troost. Zo ging WZC met één punt en een volle maag naar huis.

Na afloop spraken we met Albert Henk Tessemaker, de S&S Cars Pad van de Wedstrijd.

Twee doelpunten en de Pad van de Wedstrijd. Toch een tevreden man?

“Nou, ik had liever drie punten gehad. Die Pad is leuk, maar als je met 2-4 voorstaat, moet je die wedstrijd gewoon uitspelen. Bal bij elkaar houden, beetje blijven bewegen. Wij gingen vooral zorgen dat Heerde ook nog een leuke avond had. Heel sociaal, maar daar schiet je weinig mee op.”

Was het gelijkspel uiteindelijk terecht?

“Heerde bleef ervoor gaan en Wolter heeft ons op het einde nog een paar keer gered. Dus dan moet je ook niet doen alsof ons iets is afgepakt. We hebben het zelf laten liggen. Daarna samen een biertje gedronken, prima toch. Alleen die koude douches… Daar stond ineens wél iedereen kort op elkaar.”

Doelpuntenmakers:

Tessemaker 2x

Nijland 1x

Smit 1x

Toeschouwers: 35